close

Przedszkole a rozwój dziecka

usługi pogrzebowe ochotaPrzedszkole uczy i co do tego nie ma najmniejszy wątpliwości, tym bardziej, że kierunki w jakich rozwija się maluch uczęszczający na zajęcia przedszkolne naprawdę są rozmaite. Niektórym wydaje się że w grę wchodzi jedynie zaznajamianie dzieci z literkami i czytaniem, a faktycznie rzecz biorąc, teoria to zaledwie dodatek do tego, co dobrej klasy placówki mają w swojej ofercie.
Rozwój społeczny
Niewątpliwie te dzieciaki, które mają styczność z rówieśnikami, zwłaszcza w murach ulubionego przedszkola, doskonale odnajdują się w kontaktach personalnych w swoim dalszym życiu, co procentuje w momencie, gdy są dorośli i w odróżnieniu od innych – nie mają kłopotu z nawiązywaniem relacji, byciem otwartym itd. Warto wspomnieć także o tym, że przedszkolak ma na swoim koncie na pewno więcej różnorodnych doświadczeń niż maluch, który spędza maksimum swego czasu w domu, z rodzicami czy dziadkami. Ponadto nie zapominajmy o przekazywaniu dzieciakom w wieku przedszkolnym cennych wzorców dotyczących zachowań społecznie akceptowanych. Nasz szkrab do tej pory nie był posłuszny? A może źle reagował w momencie, gdy ktoś mu czegoś zabraniał, zabierał zabawki itd.? W przedszkolu błyskawicznie nauczy się pokory. Dowie się co to jest kompromis i wyćwiczy swoją cierpliwość, a to wpłynie tylko pozytywnie na kształtowanie jego charakteru. kremacja zwłok warszawa
Rozwój intelektualny
To, co sprawia, iż dziecko prędzej uczy się w murach przedszkolnych niż z mamą i podręcznikiem w ręku, to zabawa. Panie przedszkolanki są przygotowywane do tego, aby edukować maluchy przez rozmaite formy rozrywki. Szkrab nawet nie wie, kiedy jest poddawany silnemu i intensywnemu treningowi intelektualnemu. Jeżeli dziecko bawi się, angażuje się, stara, wyostrza zmysły, a także szlifuje swoją kreatywność.

Story Page