Gry komputerowe dla najmłodszych

Jeżeli mowa o grach i zabawach dla dzieci, to niezależnie od tego o jakim przedziale wiekowym mówimy, praktycznie zawsze prawdziwą ekscytację przynoszą gry komputerowe. To one zawładnęły współcześnie umysłem maluchów już paroletnich, które potrafią godzinami spędzać czas siedząc przed monitorem. Istnieje cała masa zwolenników takich nowoczesnych bądź co bądź aktywności, ale także spore jest grono krytyków tej formy zabawy małoletnich. Gdzie leży prawda?
Kontrola rodzica
To, w jaki sposób Twoje dziecko będzie się zachowywało, kiedy otrzyma od Ciebie dostęp do komputera i myszkę, zależne jest przede wszystkim od Twojego indywidualnego nastawienia. Generalnie rzecz biorąc, trzeba zwrócić uwagę na to, co pokazujemy maluchowi, dlatego dokładnie czytajmy wszelakie informacje jakie są zawarte na opakowaniach gier. Nie zaleca się także umożliwiać dziecku samodzielne pobieranie plików z Internetu, czy nawet niekontrolowane granie online. Opcji oddawania się wirtualnym pojedynkom i wirtualnej rywalizacji brzdące już paroletnie mają naprawdę wiele – w sieci, bezpłatnie, na specjalnych serwisach z grami itd.
Nim kupisz
Zanim zafundujesz dziecku grę komputerowa, koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na to, dla jakiej kategorii wiekowej ten rodzaj zabawy jest wydzielony przez producenta. Taką informację znajdziesz na pudełku, a jeśli nie – popytaj sprzedawcę, on powinien mieć kompleksowe wiadomości na temat danej produkcji, więc na pewno Ci pomoże. Obecnie, obowiązkowym jest umieszczenie przez wypuszczającego na rynek grę, jasnego komunikatu dotyczącego minimalnego wieku dopuszczenia gracza do danej gry. Kiedy jednak masz do wyboru nic niewnoszącą w dziecięcą edukację strzelankę, lepiej popatrz na bardziej wartościowe rozwiązania, jakimi sa gry edukacyjne, wiekowe, rodzinne. One dostarczą Twemu szkrabowi kupę zabawy i pozytywnie wpłyną na jego rozwój intelektualny oraz emocjonalny.

Related Posts