Gry planszowe a zabawa dziecka

Termin gry planszowe jest dobrze znany każdemu z nas, ale warto wiedzieć, że w tym pojęciu dostępnych jest naprawdę wiele rozlicznych typów zabaw, które co istotne – okazują się znakomitą formą odprężenia, spędzenia ciekawie czasu nie tylko przez dzieci, ale i rodziców. Wiele z popularnych tytułów gier planszowych jakie są dostępne od lat i nadal nie wychodzą z użytku to w głównej mierze zabawy rodzinne o charakterze integracyjnym.
Co się w tym kryje?
W grach planszowych można dostrzec naprawdę głębokie pojęcie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, iż są to jedynie nudnawe i mało ekscytujące w porównaniu z grami komputerowymi, zabawy na mini planszach z kostkami. Oczywiście i ten typ gier wchodzi w ich zakres, ale nie jest to jedyna kategoria zabaw wartych wyszczególnienia. Tak samo mieści się w tym dziale kultowy chińczyk, monopoly, eurogry, warcaby i szachy, gry w karty, a nawet gry strategiczne, orientacyjne i wojenne.
Eurogry
Wśród bardzo popularnych rodzajów gier planszowych na szczególne wyróżnienie zasługują w dużym stopniu eurogry. Są to formy zabawy nierzadko utrzymane w typowo niemieckiej stylizacji. Bazują zwłaszcza na nie za dużej w porównaniu z szeregiem innych dostępnych na rynku gier, interakcji na linii gracz – jego przeciwnik. Generalnie, należy podkreślić, iż owa interakcja, jeżeli już wystąpi, jest niebezpośrednia. Mowa tu chociażby o zmaganiach na planszy o pola, ale poprzez atakowanie, a nie współdziałanie. W ten sposób gry tej kategorii okazują się bardzo intrygujące i wyzwalające chęć wygranej. To gry dla ambitnych i zdeterminowanych do walki.

Related Posts