Rola gier w zdrowiu i rozwoju dziecka

Poszukujesz odpowiedniego narzędzia rozwoju Twojego malucha? Niezależnie od tego ile ma lat i jak energicznym, czy kapryśnym dzieckiem jest Twa pociecha, świetnym instrumentem znakomicie wspomagającym jego codzienne funkcjonowanie oraz odnajdywanie się w grupie są gry. Jak to możliwe? Zobacz w dalszych fragmentach, co typowego mają w sobie różnego typu zabawy ruchowe.
Nie tylko prawdziwa frajda
Granie przed komputerem to alternatywa na pewno dużo bardziej intrygująca, wciągającą, to coś nowego, ekscytującego, dlatego nie ma się co dziwić, iż dziecko które ma stały dostęp do komputera może w błyskawicznym tempie uzależnić się od takich aktywności, chcąc tym samym non stop spędzać czas przed szklanym ekranem monitora. Warto w związku z tym zaprezentować swemu szkrabowi zupełnie inne warianty zabaw, jakie także potrafią przynieść wielką frajdę. Przykładem jest chociażby szereg rozlicznych zabaw ruchowych, rekreacyjnych w swym charakterze – bieganie w berka, gonienie się, gra w palanta popularna w czasach młodości naszych rodziców, a nawet tradycyjna zabawa w chowanego. Poza tym, że jest to świetny sposób spędzenia wolnego czasu, dodatkowo warto wspomnieć, iż rekreacja jest wyjątkowo zdrowa. Wybór jako formy zabawy właśnie takich ruchowych gier to przysłowiowe upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu.
Przygotowanie na lekcje wychowania fizycznego
Dziecko, które jest bardzo dobre w zabawach ruchowych, lubi je i które ma świetną kondycję, na pewno znakomicie poradzi sobie z tym, żeby w przyszłości móc doskonale sprawdzić się na wychowaniu fizycznym.

Related Posts