Wpływ gier na dziecko

Istnieje ogromne powiązanie między prawidłowością rozwoju Twojego dziecka, a tym w jaki sposób spędza ono czas. Generalnie rzecz biorąc, bardzo duży nacisk na kształtowanie się dziecięcego rozkwitu ma odpowiedni dobór gier, z jakimi maluch styka się na co dzień. Mamy tu na myśli zarówno gry komputerowe, jak i planszowe, ruchowe, rodzinne, sportowe i wszelkie inne.
W zależności od kryteriów
To, jaką grę zafundujesz swojemu dziecku powinno być w głównej mierze uzależnione od paru zasadniczych czynników, które jednoznacznie przesądzą o tym, jaki wydźwięk dana gra będzie miała na Twego malucha. I w tym zakresie warto wspomnieć chociażby o takich parametrach selekcji jak powiedzmy wiek dziecka, ale też możliwości terenowe, przeznaczenie gry, zasady grania, konieczna do przeprowadzenia zabawy liczba użytkowników, zainteresowania dzieci, do których gra ma trafić, zaplecze techniczne, przez co natomiast rozumie się posiadanie optymalnych urządzeń i sprzętów. W końcu nie bez znaczenia okazują się w tym wypadku także potrzeby wychowawcze, aktualne trendy panujące w grach dziecięcych, to czym obecnie dziecko się szczególnie ciekawi itd.
Ogromne znaczenie
Bardzo duży nacisk wywoływany jest przez gry w zakresie emocjonalnego rozwoju dziecka. W praktyce oznacza to więc, że jeżeli zabawa fundowana Twemu maluchowi jest wesoła i radosna, zdecydowanie może on przejąć takie cechy do swego usposobienia na stałe. Kiedy natomiast w grę wchodzi gra nastawiona na agresję i przemoc, nie ma się co dziwić, iż niestety ale dziecko stanie się prawdopodobnie dużo bardziej podatne na stres, znerwicowane, może i nawet wulgarne oraz agresywne.

Related Posts